Bizden HaberlerKodluyoruz

Koşuyoruz ve Kodluyoruz – “Gençlerin Yazılım Hareketine Sen de Katıl!

Destekleriniz için aşağıdaki linkten bağış yapabilirsiniz.

“Gençlerin Yazılım Hareketine Sen de Katıl – Koşuyoruz ve Kodluyoruz!

Biz gençler, bir önkoşul olarak kendimizi iyi tanımalıyız; kendi gücünü, kabiliyetlerini ve yetkinliklerini doğru tanımlayanın kendine güveni artar. Bu konuda bir adım geriden başlıyoruz, çünkü maalesef Türkiye’de bireysel güven aşılayan bir kültür ve eğitim yapısından hep uzak olduk.

Bugün okul çağına giren gençlerin, geçmişin ezberci anlayışından uzak, bambaşka yetkinliklerle yetişmesi gerekiyor. Gittikçe hızlanan gelişmeler çerçevesinde yirmi yıl sonrasını planlamanın neredeyse olanaksız olduğu bir zamanda, gençlere kendi yollarını kendileri çizebilecek yetkinliğin verilebilmesinin, önümüzdeki dönemin eğitim stratejilerinin en önemli öğesi olduğuna inanıyoruz.

Bu sebeple teknolojiyi kullanarak toplumun her kesimini kalkındırabilmek için kod okuryazarlığını yaygınlaştıran ve yazılım alanında gençlerin geleceklerine değer katan yazılım hareketi Kodluyoruz Derneği’ni Başlangıç Noktası olarak destekliyoruz.

Kodlama konusunda bilgi ve deneyimimi artırmak istiyorum”, “Yeni yazılım dilleri öğrenmek istiyorum”, “Yazılım alanında bir kariyer hedefliyorum” diyen ülkemizin genç beyinlerini eğitim kaynakları ile buluşturabilmek, Kodluyoruz hareketinin düzenlediği eğitimler ile gelişimlerine katkı vermek, bunu yaparken sosyoekonomik koşullara bakmadan teknoloji alanında fırsat eşitliğine destek olmak adına Başlangıç Noktası olarak İstanbul Maratonu’nda 15 km koşuyoruz.

Kampanya dahilinde 10 bin TL ile 30 gencin bu hayallerine ortak ve bir Bootcamp’in düzenlenebilmesine ön ayak olabilmek adına sizleri Kodluyoruz yazılım hareketini desteklemeye, kampanyamıza katkıda bulunmaya davet ediyoruz!

Destekleriniz için aşağıdaki linkten bağış yapabilirsiniz.

“Gençlerin Yazılım Hareketine Sen de Katıl – Koşuyoruz ve Kodluyoruz!

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

İlginizi çekebilir
Bizden HaberlerTeknoloji

Neuralink ile Transhümanizme Adım Adım

Bizden HaberlerKodluyoruzYazılım

Zorlukların Diğer Yüzü Olarak Fırsatlar: Girişimcilerin Kalkınmadaki Önemi

AlgoritmaKodluyoruz

Harvard’ın Efsanevi Bilgisayar Bilimleri Dersi CS50x’in Türkiye’ye Geliş Hikayesi

Bizden HaberlerCOVID-19Teknoloji

Coronathon Türkiye'den Çıkarımlar

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir