GirişimcilikKurumsal

Kurumsal İnovasyonun Yükselen Aracı: Kurumsal Girişim Sermayesi

İnovasyon rekabeti hızlanıyor!

Son dönemde teknolojik gelişmelerin (bulut çözümler, yapay zekâ, nesnelerin interneti, blokzincir ve arttırılmış gerçeklik vb.) tüketicinin artan beklentilerine (istediği zamanda, istediği yerde, istediği şekilde) cevap vermesinin yanı sıra kamunun da regülasyon ile bu değişime destek vermesi ile (butik lisanslar, dijitalleşme -efatura- zorunlulukları vb.) artık yenilikçi iş modellerini hayata geçirmek çok daha kolaylaştı.

Kurumların Girişimcilik Dönüşümü

Büyük kurumlar için Girişimci Kuruma dönüşüm olarak da adlandırabileceğimiz bu süreci yaptığımız araştırmalar sonrasında Gösteri Kurumu, Deneyim Kurumu, Benimseyen Kurum, Girişimci Kurum olarak adlandırabileceğimiz dört temel aşamadan oluştuğu gördük.

Image for post

Image for post


Yükselen Yıldız Kurumsal Girişim Sermayesi!

En temel düzeyde kurumsal girişim sermayesi, bir şirket tarafından ya da şirketin yatırım şirketi tarafından girişimlere yapılan sermaye yatırımlarıdır. Kurumsal girişim sermayesi amaçlarını iki temel başlıkta toplayabiliriz; şirketin temel stratejik yeteneklerini geliştirmek ve ana şirket için bir finansal getiri kaynağı sağlamak. Kurumsal girişim sermayesindeki çeşitlilik, zaman içinde değişebilen kurumsal hedeflerle şekillenir.

Image for post

Image for post

Image for post

Image for post

Image for post

Image for post

Image for post

Image for post

Image for post

Image for post

Girişimcilerle İş Birliği Yapmalı mıyız Dilemması Bitti!

Girişimlerle iş birliğine gitmeli miyiz gitmemeli miyiz devri bitti. Şimdi iş birliği için doğru yöntem nedir dönemi başladı. Yöntemler arasında kurumsal girişim sermayesi ise ülkemizde en az kullanılanlardan! Bu nedenle yazımda kurumsal girişim sermayesini, ne olduğunu amaçlarını girişim sermayesinden farklarından hızlıca bahsettim, dünyadaki ve Türkiye’deki seyrini aktarmaya çalıştım.

Bu yazı alıntıdır.

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

İlginizi çekebilir
Girişimcilikİş Hayatı

Discover The Coolest Startup Ecosystem in Finland and how your startup can become part of it?

Girişimcilik

Discover The Coolest Ecosystem– Why Finland is the hub for global startups and how you can be a part of it?

GirişimcilikTeknolojiYapay Zeka

Yapay Zeka ile Başarılı Bir Girişim Kurma Rehberi

GenelGirişimcilikİş Hayatı

Finland - The Happiest Country in the World Invites Turkish Startup Founders and Talents to Explore Career and Business Options. 

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir