COVID-19Etki Yatırımı

Mars’ı Kuran Çocuklar

İnsanoğlunun binlerce yıldır süren serüveni gösteriyor ki tıpkı bizim üzerimize doğan ve batan güneş gibi zamanın da bir güneşi var. O da vakti gelince doğuyor ve batıyor. İçinden geçtiğimiz Covid19 hadisesi de zamanın güneşinin battığı, insanoğlunun çok yönlü bir karamsarlığa düştüğü bir periyot. Fakat tarih boyunca her karanlık, insana aydınlığın kıymetini anlatan bir bilge gibi oldu, bugün de muhtemelen öyle olacak.

Bu karanlık bittiğinde zihinsel lügatımızda daha ön sıralara gelecek bazı kavramlar olacağı şüphesiz. “İnsanlığın acısı, ortak akıl, ortak gelecek” bunlardan sadece bir kaçı. Even though you do not https://clickmiamibeach.com/ need to deposit any amount, you can try your luck for a chance to win a huge jackpot. Kavramların zihinde düşük bir önemden, yüksek bir öneme gelmesi son derece maliyetli. Bu maliyeti düşüren tek şey ise anlayış. Hindistanlı düşünür Jiddu Krishnamurti’nin “Anlamak değişimdir” sözünde vurguladığı gibi insanoğlu anladıkça değişiyor. Covid19 gibi zor dönemler ise insanoğlunu bu değişime zorluyor. Dünyanın bir ucundaki bir insanla aynı acıyı, aynı sosyal kısıtlamayı yaşıyor ve bu olay onun bakış açısında bir değişim doğuruyor. Neil deGrasse Tyson’un “Bu evrendeki her canlı birbirine ince bir iple bağlı” sözü bir sosyal medya paylaşımından çıkıp istatistiksel bir gerçek olarak haber kanallarının gündemine giriyor.

Bu nedenle, geleceğin dünyasının mimarları olan bugünün çocuklarına, bizim tecrübelerimizle görebildiğimiz bu geleceğin parçası olmalarında yardım etmeliyiz.

Bunun için eğitime verilen arada evde geçirdikleri vakitte oyun endüstrisinin pili olmalarını değil, gelecekte yazılacak “Mars’ı Kuran Çocuklar” öyküsünün bir parçası olmaları için 10 günlük bir program hazırladım.

Programda çocuklar Uzay, Kodlama, İklim Bilimi gibi 9 farklı alanda aileleriyle beraber yönergedeki sitelere göre araştırma yapıp gün sonunda verilen kelimelerden bir öykü kaleme alıyorlar. 10. Gün ise bir blog açarak öykülerini ve varsa diğer çalışmalarını yayınlıyorlar.

Türkiye’nin dört bir yanından projeye yenilikçi öğretmenler, anne babalar destek verdi ve bugün itibariyle çeşitli çalışmalar gelmeye başladı.

Siz de buradaki bağlantılardan detaylı video ve evde uygulayabileceğiniz mini müfredata ulaşabilirsiniz.

-Buğra Ayan

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

İlginizi çekebilir
Etki YatırımıGirişimcilikİnovasyon

Yeni Trend: Etki Yatırımcılığı

COVID-19Toplum

Küresel Salgın ve Ödeme Davranışlarında Dönüşüm

COVID-19Toplum

“Demek ki Olabiliyormuş” Alt Kırılımı

AğlarCOVID-19

“Zayıf İlişkiler”den Doğan Fırsatlar

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir