Dijital HizmetMetaverse

Meta’dan ‘Avatar Modası’ Adımı

Kullanıcılar; Messenger, Facebook, Instagram ve VR kulaklık Quest dahil tüm Meta platformlarında DressX’in “dijital modaya yön veren” kıyafetlerini giyebilecekler…

Facebook, Instagram gibi birçok öncü platformun çatı şirketi durumundaki Meta, ABD-Los Angeles merkezli dijital moda girişimi DressX ile iş birliğine gidildiğini duyurdu. Söz konusu adım, Forbes’a göre bir dijital moda perakendecisi ile yapılan ilk iş birliği olması yönüyle büyük önem taşıyor.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan DressX kurucu ortağı Daria Shapovalova, “Meta ile elde edebileceğimiz ölçeğin fırsatı harika, bizim için bu küçük bir zafer, çünkü başladığımızda [dijital moda için] ortada hiçbir şey yoktu. Amaç, dijital modayı kolaylaştırmak ve insanların Snapchat, Meta, Roblox ve daha fazlasında DressX koleksiyonlarını kullanmasını istiyoruz.”

Kullanıcılar; Messenger, Facebook, Instagram ve VR kulaklık Quest dahil tüm Meta platformlarındaki avatarlarında giyebilecekleri DressX kıyafetlerini 19 Temmuz itibarıyla satın almaya başladı.

2020’de kurulan DressX, markalara ve 3D tasarımcılara dijital koleksiyonlar sunuyor.

DressX daha önce H&M ile yapılan iş birliği ile adından söz ettirdi. Ünlü moda markasına “sanal moda ürünleri” sunmaya başlamıştı. Ayrıca LVMH’nin 2022 İnovasyon Ödülü’nde finalist olmayı başardı.

Son olarak Meta’nın söz konusu adımı, 1 Eylül’de kripto para cüzdanı Novi’nin kapatılacağı duyurusunun ardından geldi. Sosyal medya şirketi, Novi kullanıcılarından yatırımlarını bir an önce çekmelerini istemişti.

 

Bu yazı alıntıdır.

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

İlginizi çekebilir
Metaverse

Metaverse, GameFi’nin Düşüşünü Tersine Çevirmenin Anahtarı Olabilir

Dijital DönüşümMetaverse

Citigroup “Metaverse ve Para, Geleceğin Şifresini Çözme” Başlıklı Raporunu Yayımladı

Büyük VeriDijital Hizmet

Modern Teknolojilerin Perakende Sektörüne Etkileri

Dijital DönüşümMetaverse

Metaverse Çalışma Alışkanlıklarını Nasıl Etkileyecek?

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir