BlockchainDijital Dönüşüm

Paranın Geleceği — 4

The Future of Money” adlı kitapçığı okuyup sizinle paylaşmak istediklerimi derlediğim yazı serisinin sonuncusuna hoş geldiniz ☺️

Serinin sonuna geldiğimize göre geçmişten günümüze bir bakış sergilemek yararlı olabilir. Son 10 yılda paranın gelişimi adına yaşananlara baktığımızda:

  1. Nakit kullanımı, teknolojinin gelişimine ek olarak pandemi etkisi ile birlikte bariz bir şekilde azaldı.

Bu kısa özetten sonra, birinci nesil kripto para birimlerinin ardından gelişen stabil kripto paraların getirdiği yeni özellikler ile önemli boşlukları doldurduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca ülkelerin kendi stabil paralarını geliştirme konusunda gösterdikleri sıra dışı çabalar burada uluslararası yoğun bir rekabetin yaşandığını hissettiriyor. Each online sportsbook provides different odds, lines, stats, https://clickmiamibeach.com/ scores, and much more.

Image for post

Photo by Morning Brew on Unsplash

Makaleye göre Facebook’un Libra planı, parasal egemenliklerini kaybetmekten korkan merkez bankalarına ve hükümetlere bir uyandırma çağrısı oldu. Öyle ki, üzerinde yeterince çalışılmadan çıkaracakları dijital para birimleri, bu dijital para birimlerini daha az çekici hale getirebilir ve de benimsenmelerinin yavaşlamasına neden olabilir. Bununla birlikte, merkez bankalarına bağlı olan dijital paraların tanıtımı çok yıkıcı etkilere neden olmakla birlikte yeni riskler yaratabilir. Herhangi bir karar alınmadan önce, bu risklerin düzenleyiciler tarafından dikkatle değerlendirilmesi gerekecektir.

Image for post

Photo by Aditya Vyas on Unsplash

Bu makalede en çok beğendiğim ve beni düşündüren noktanın günümüzde blokzincirin bir tüketim malzemesi olmadığını gözler önüne sermesiydi. Her gün maruz kaldığımız teknolojik gelişmeler ve tüketmeye odaklanmış zihinlerimize temiz bir sayfa açıp dijital çağın bize getirdiği yeniliklerde fırsatları ve tehditleri görmeye çalışmak başka perspektiflerimizi de geliştirecektir diye düşünüyorum.

Paranın geleceğine dair zihin açıcı görüşleri olan bir dizi makaleyi kendi görüş ve yorumlarımla birlikte sizlere aktarmaya çalıştım. Dilerim gelecek konusunda yaptığımız bu okumalar, ayırdığımız zamanlar ve yaptığımız paylaşımlar geleceğin daha sağlıklı ve güvenli şekillenmesine faydalı olsun.

Bu yazı alıntıdır.

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

İlginizi çekebilir
Dijital Dönüşümİnsan Kaynaklarıİş Hayatı

Dijital Dönüşümün İstihdam Sürecine Etkisi

AğlarDijital DönüşümTeknoloji

Günümüz Teknolojileri ve Savaş

BitcoinBlockchain

Blok Zinciri Şehirlerin Büyümesini Nasıl Destekleyebilir?

Dijital DönüşümMetaverse

Citigroup “Metaverse ve Para, Geleceğin Şifresini Çözme” Başlıklı Raporunu Yayımladı

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir