AğlarGeleceğin İş Dünyası

Koronavirüs, Dijital Ağlar Aracılığıyla İşin Geleceğini Test Ediyor

Koronavirüs hepimizi endişelendirdi. Bir salgının birbiriyle son derece bağlantılı bir dünyada ne kadar hızlı yayılabileceğini gösterdi. Şu ana kadar binin üzerinde kişi öldü. Birçok şirket de bundan etkilendi. Üretimler durdu, planlar ertelendi. Fakat ben konuya başka bir taraftan yaklaşmak istiyorum.

Bu virüs bize ağlarla örülü bir dünyada, işin geleceği ile ilgili bir ipucu verecek. İnsanların iş yapış biçimlerinin, davranış şekillerinin gelişen teknolojilerle nasıl değiştiğini ve değişebileceğini test edecek. Nasıl mı?

Milyonlarca insan Çin’de karantina altında tutuluyor. Ne zamana kadar böyle devam edeceğini öngörmekte zorlanan kurumlar ise bundan daha fazla etkilenmemek için uzaktan çalışma olanaklarını uygulamaya koymaya başladı.

Okuduğum kadarıyla, teknoloji devi Tencent evden çalışma olanağı verdi. Tsinghua Üniversitesi online eğitimle devam edecek. Spor salonları, dersleri canlı yayınlayarak evden takip etmeyi kolaylaştırdı. Emlak şirketleri sanal gerçeklik ve canlı yayınlar üzerinden hizmet veriyor.

Dijital ağlar bizi giderek birbirimizle bağlantıda tutmaya yetiyor. Salgını bu açıdan gözlemlemek yakın gelecek hakkında fikir verebilir.

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

İlginizi çekebilir
AğlarDijital DönüşümTeknoloji

Günümüz Teknolojileri ve Savaş

Dijital DönüşümGeleceğin İş DünyasıİnovasyonTeknolojiYapay Zeka

Gelişen Teknolojiler Hava Yolu Ulaşımını Nasıl Şekillendiriyor?

Dijital DönüşümGeleceğin İş DünyasıİnovasyonMetaverse

İşin Geleceği Artık “MetaWork”

Geleceğin İş DünyasıTurizmYapay Zeka

Yapay Zekâ ve Turizm “Velinimet” “Verinimet”

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir