Geleceğin İş DünyasıYapay Zeka

B2B Şirketlerinde Yapay Zeka Nasıl Kullanılır?

Yapay zekanın (AI) yalnızca B2C alanındaki işletmeler için geçerli olduğu konusunda genellikle bir yanlış anlama vardır. B2C şirketlerinin daha fazla müşterisi olduğundan, yapay zekayı etkili kılmak için yararlanacak daha fazla veriye sahip oldukları düşünülüyor. Ancak bu gerçeklerden daha fazla olamaz. Her B2B şirketinin, yapay zekanın daha iyi ürünler üretmelerine, daha iyi hizmetler sağlamalarına ve iş süreçlerini iyileştirmelerine yardımcı olabileceği yolları değerlendirmesi önemlidir. İşte bugün bazı B2B şirketlerinin yapay zekayı kullanma yöntemlerinden sadece birkaçı.

Daha İyi Ürünler

Yapay zekanın B2B şirketlerini destekleme yollarından biri, daha iyi ürünler yaratmaya yardımcı olmaktır. Sağlık hizmetlerinde AI, Siemens Healthineers tarafından oluşturulan ve AI algoritmaları tarafından desteklenen CT tarayıcı gibi birçok yenilikçi aracın arkasındadır. Bu araç, radyologlara mümkün olan en iyi görüntüleri elde etmeleri için her hastaya özel adım adım talimatlarla yardımcı olur. AI desteği ile klinik karar verme daha nicel ve doğru olabilir. Yapay zeka ayrıca, ürün performansını artırmaya yardımcı olan ve maliyetli arıza sürelerini azaltan değerli bir bakım sağlar.

Daha İyi Hizmetler

Müşterilerine daha iyi hizmetler sunmak için yapay zeka kullanan birçok işletme var. Autodesk, makine öğrenimi ile müşterilerine üretim, mimari, mühendislik ve inşaatta otomatik üretimsel tasarım teknolojisi sağlar. Yapay zeka, makine öğrenimi, doğal dil işleme yeteneği ve tahmine dayalı analitiğe sahip bir müşteri ilişkileri yönetimi sistemi olan Salesforce Einstein’ın da arkasında. Bu, işletmelerin satış ve pazarlama hizmetlerinin artmasına yardımcı olabilir. İşlem ve veri depolama söz konusu olduğunda Oracle’ın otonom veritabanları operasyonel maliyetlerin azaltılmasına yardımcı olur.

Daha İyi İş Süreçleri

Yapay zekanın B2B organizasyonları dahil herhangi bir şirketi desteklemesinin en güçlü yollarından biri, iş süreçlerini iyileştirmektir. B2B işletmeler, endüstrilerinde rekabetçi kalmak istiyorlarsa AI teknolojilerini benimsemelidir. AI, pazarlama, işe alma / insan kaynakları, finans, üretim ve daha fazlası gibi destek hizmetlerinden gelen iş süreçleriyle oyunu değiştiriyor. Ek olarak, birden çok işlevdeki çeşitli görevlerin otomasyonu da maliyetleri düşürmeye yardımcı olur.

Bu yazı alıntıdır.

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

İlginizi çekebilir
GirişimcilikTeknolojiYapay Zeka

Yapay Zeka ile Başarılı Bir Girişim Kurma Rehberi

EğitimYapay Zeka

Yapay Zeka ile Dil Öğrenimi: Yabancı Dil Öğrenimi Kolaylaşıyor mu?

SanatYapay Zeka

Yapay Zeka ve Sanat: İki Dünya Arasındaki Büyüleyici Buluşma

Makine ÖğrenmesiVeriYapay Zeka

Yapay Zekanın İnsan Zekasını Yeniden Şekillendiren Gücü

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir