Geleceğin İş Dünyası

Pazarlama ve Teknolojileri Üzerine İlham Veren Gelişmeler

Bu hafta sizlerle Altavia Dekatlon’un hazırladığı trend raporlarından seçtiğim ilham veren marka ve teknoloji geliştirmelerinden bazılarını paylaşıyorum. Keyifli okumalar dilerim…

Sanat ile markaların yolları her geçen gün daha fazla kesişiyor

Güzel sanatlara hevesli olan Magnum, son kampanyası için illustrator Brendan Monroe’nun yardımını aldı. Sanat çalışması, Shoreditch sokaklarına sürrealizm getirirken dondurma silüetleri Rorschach testi olarak tanımlanabilecek retro siyah–beyaz görüntülerle birleşiyor. Bu, Magnum ve Monroe arasındaki işbirlikçi reklamların ilk serisi; bu yaz dünya çapında farklı pazarlarda daha çok sanatsal çalışma gösterilmesi planlanıyor.

Yeşil odaklı politikalar ve markalar yan yana olmak zorunda

İngiltere’deki ağaçlı alanları iki katına çıkarmayı amaçlayan Friends of the Earth kampanyasının bir parçası olan billboardlar, ağaçların Birmingham ve Manchester’da sahip olduğu önemi ve gücü 2019 Haziran ayı boyunca kutluyor.

Açık hava reklamları, iklim değişikliğine karşı mücadelenin bir parçası olarak İngiltere hükümetinin ağaçlı alanları fazlalaştırmaya zorlayan bir imza kampanyası ve dijital ortam ile destekleniyor.

Perakendeyi robotlar ve self servis modeller sarıyor

Tesco, gelecekteki büyüme planlarını Sermaye Piyasası Günü’nde yatırımcılara ve analistlere sundu. Buna göre verimliliği artırmak için perakende teknolojisinin kullanımını artırıyor.

Tesco mağazadaki işlemlerinin çoğunu dijitale geçirerek 68 milyon sterlin tutarında tasarruf etme şansının olduğunu belirtiyor. Şirket yetkilileri her müşterinin self servis makineleri ile ödeme işlemlerini tamamlayabileceğini düşünüyor.

AR ile sanal podyum dönemi

Asos yarattığı uygulamayla birlikte AR ve AI gibi teknolojilerin müşterilerin doğru ürünü tek seferde bulmalarına yardımcı olarak ürün iade etme ihtiyacını ortadan kaldırmayı umuyor. Virtual Catwalk adını verdikleri uygulamayla rakipleri karşısında farklı bir deneyim sunmayı hedefliyorlar.

AR teknolojisi reklam dünyasını da değiştiriyor

Google yaz aylarında YouTube’da yayına alacağı yeni AR reklam modelini duyurdu. Bundan sonra “Virtual Try on” özelliği sayesinde makyaj vloggerlarının tavsiyelerini izleyen kullanıcılar, tanıtılan ürünleri kendi yüzlerinde de deneyebilecek.

MAC Cosmetics, özelliği ilk kullanan marka olarak öne çıkarken, önümüzdeki dönemde birçok farklı markanın benzer kampanyalar yürütmesi bekleniyor. 50 Bonus Deposit £50 – £200 and get 250 Free Spins No Deposit & 25% Extra BONUS CODE Deposit £200+ and get 300 Free Spins No Deposit & 50% Extra BONUS CODE These are the most pourquoi les casinos sont en bord de mer recent bonuses that are currently available.  

Teknoloji şirketleri kullanıcılarını kendi güvenlik yaklaşımlarıyla koruyor

Apple, uygulamalara üyelik konusunu kullanıcı lehine yönelik olarak tekrar ele aldı. Bu alanda Facebook ve Google, sağladığı API’ler aracılığıyla kullanıcıların üyelik süreçlerini kendi Google ya da Facebook hesapları üzerinden yapmasına izin veriyordu. Ancak bu süreçte kullanıcılar e-posta adreslerini direkt olarak üye olduğu yerle paylaşıyordu. Şimdi ise Apple bu alanda IP’leri yeniden kullanıcı adına veriyor.

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

İlginizi çekebilir
Geleceğin İş DünyasıGirişimcilikLiderlik

İnovasyonu ve Büyümeyi Teşvik Etmek: İç Girişimciliğin Gücü

Dijital DönüşümGeleceğin İş DünyasıİnovasyonTeknolojiYapay Zeka

Gelişen Teknolojiler Hava Yolu Ulaşımını Nasıl Şekillendiriyor?

Dijital DönüşümGeleceğin İş DünyasıİnovasyonMetaverse

İşin Geleceği Artık “MetaWork”

Geleceğin İş DünyasıTurizmYapay Zeka

Yapay Zekâ ve Turizm “Velinimet” “Verinimet”

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir