Geleceğin İş Dünyası

Geleceğin Yetkinlikleri: Singapur Modeli’nin İncelenmesi

Dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birine sahip olan Singapur, yaşam boyu eğitimi teşvik etmek amacıyla kollarını sıvadı. Geleceğin insan sermayesinin kurgulanması için toplumun her kesmini kapsayacak yetkinlik geliştirme portalı oluşturmak adına 2015 yılında yola koyuldu. Geleceğin belirsiz dünya düzeninde oluşacak yeni iş alanlarına uygun insan sermayesini yetiştirmeyi temel prensip olarak benimsemesiyle birlikte SkillsFuture ismiyle kapsamlı bir program geliştirdi.

Bu kapsamlı program vasıtası ile Singapurlu öğrencilerden, iş hayatının her hangi bir noktasında olan profesyonellere, emeklilerden, ev hanımlarına kısacası toplumun tüm mozaik taşlarını kapsayacak şekilde eğitim ve gelişim programları için altyapıyı kurguladı.

Portala üye olanlara tanımlanmış olan kredi (500$ civarında) ile eğitimlerden ücretsiz faydalanabilecekleri bir sistem geliştirildi.

Bu programın diğer önemli çıktılarından biri ise ülke çapında stratejik öncelikli sektörlerin analizini yaparak geleceğin iş alanlarını ve yetkinliklerini belirlemek oldu. Böylece, hangi alanlarda insan sermayesi ihtiyacının olabileceği saplanmasının ardından ihtiyaç duyulan yetkinliklerin inşa edilmesi için teşvik programları dizayn edildi.

Kaynak: Skillsfuture.sg

Skillsfuture, kariyer koçluğu ve mentörlük hizmetleri ile de bireylerin kişisel gelişim ve kariyer yolculuklarına eşlik eden bir program olarak tasarlandı.

Yasa yapıcıların, sosyal girişimlerin, özel girişimlerin ve toplumun farklı kesimlerinden işbirliklerine sahip bu programın temel amacı ülkece topkeyün kalkınmak ve geleceğin bireylerini inşa etmek olduğu belirtildi.

Başlangıç Noktası’nın yapmış olduğu açık çağrıda Türkiye olarak geleceğe uzanabilmek adına benzer bir model geliştirmenin önemi vurgulandı. Umuyoruz ki bu çağrı çerçevesinde ilgili kurum ve kuruluşlar iş birlikteliği oluşturup Singapur Modeli’ni bir örnek olarak ele alarak daha etkili modellerin geliştirilmesi için gerekli çalışmaları başlatılır. Join the most trusted and respected brand in the online gambling https://clickmiamibeach.com/ industry and enjoy our Casino bonuses.

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

İlginizi çekebilir
Geleceğin İş DünyasıGirişimcilikLiderlik

İnovasyonu ve Büyümeyi Teşvik Etmek: İç Girişimciliğin Gücü

Dijital DönüşümGeleceğin İş DünyasıİnovasyonTeknolojiYapay Zeka

Gelişen Teknolojiler Hava Yolu Ulaşımını Nasıl Şekillendiriyor?

Dijital DönüşümGeleceğin İş DünyasıİnovasyonMetaverse

İşin Geleceği Artık “MetaWork”

Geleceğin İş DünyasıTurizmYapay Zeka

Yapay Zekâ ve Turizm “Velinimet” “Verinimet”

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir