DepremDoğal AfetHaberlerİnşaat

Deprem Sonrası Enkaz Atık Yönetimi ve Yeniden Planlama Dönemi

6 Şubat 2023’te 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki yıkıcı deprem, Kahramanmaraş’ı ve 10 ili daha etkisi  altında bırakarak yıkım ve gönül yarası bıraktı. Bu trajediden etkilenen herkese en derin başsağlığı duygularımızı ifade etmek ve bu zor dönemde yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Genç profesyonellerden ve üniversite öğrencilerinden oluşan bir topluluk olarak, depremzede halkın depremin bıraktığı enkazı yönetirken ve şehri yeniden yapılandırırken karşılaştığı zorlukların farkındayız. Yardım etmek için, bir depremden sonra enkaz atık yönetimi ve yeni şehir inşası hakkında neler yapılabileceğine dair fikir veren kaynakların bir listesini derledik:

Bu kaynakların depremzede halkımıza şehrini ve hayatını yeniden inşa etme yolunda yardımcı olmasını diliyoruz. Bizler yanınızdayız ve elimizden geldiğince desteğimizi sunmaya devam edeceğiz.

Topluluk olarak, depremzede halkımıza yepyeni projeler, destekleyici eğitimler ve daha dirençli bir dünya yaratma ortak hedefini paylaşan benzer düşünen bireylerden oluşan ağımızla destek sağlamaya kararlıyız. Depremin bıraktığı enkazı yönetmenin ve şehri yeniden yapılandırmanın karmaşık ve devam eden bir süreç olduğunun farkındayız ve yardım etmek için üzerimize düşeni yapmak istiyoruz.

Projelerimiz, toplumun karşılaştığı zorluklara pratik çözümler sunmaya odaklanırken, eğitimlerimiz bireyleri daha güçlü ve dirençli hale getirmek için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerilerle donatacak. Birlikte çalışarak herkes için daha parlak bir gelecek yaratabileceğimize inanıyoruz. Tutkulu bireylerden oluşan ağımız, depremzede halkımızı, etkilenen şehirlerimizi ve üniversite öğrencilerimizi başta olmak üzere yaşamlarını yeniden inşa ederken attıkları her adımda desteklemeye kararlıdır.

 Şehri yeniden inşa etmeye ve daha dayanıklı bir gelecek yaratmaya yardımcı olmak için destek ve kaynak sağlamaya kararlıyız. Sağladığımız kaynakların yardımcı olacağını umuyor ve daha parlak bir yarın yaratmak için birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

İlginizi çekebilir
DoğaDoğal Afetİklim Değişikliği

Sel Felaketlerinin Sebebi Kuraklık Mı?

Akıllı ŞehirlerDepremDoğal Afet

İklim Korumalı Evler: Direnç için 4 Çarpıcı Tasarım

İnşaatSürdürülebilirlikYeşil Dönüşüm

Yeşil Çelik: Hidrojenle Çalışan Teknolojiyle Sektörde Devrim Yaratıyor

DepremDoğal AfetEğitimSürdürülebilirlik

Kriz Zamanlarında Eğitimi Desteklemenin Önemi: Türkiye'nin Son Depremlerinden Dersler

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir