Dijital dönüşüm ve sürdürülebilirliği merkeze alarak yeni değişim öncüleri yaratma ve Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşümünü hızlandırma vizyonuyla çıktığımız yolda en güncel gelişmeleri takip etmenin ve bu gelişmelerin dünyayı nasıl değiştirdiğini yorumlamanın çok önemli olduğuna inanıyoruz. Başlangıç Noktası olarak kurumlara, yer aldıkları sektör veya tercih ettikleri temaya dair kırılım yaratan gelişmeleri derlediğimiz mail bültenleri hazırlıyoruz. Mail bültenlerinin yapısı kurumla birlikte belirlenmekle beraber genel yapıda haberler, bu haberlerin yarattığı etkiye dair bir arkaplan yazısı, grafik, konuyla alakalı kurs ve video önerileri yer almaktadır. Bültenlerden elde ettiğimiz sembolik ücreti Başlangıç Noktası’nın etki yaratan projelerinde kullanmaktayız.

 

InsurTech Bülteni

Kitlelere ve bireylere faydalı olabilmek, taleplere arz oluşturmak ve çağı yakalamak için hızla dönüşen sigortacılık sektörü tahmin edilenden çok daha fazla teknolojinin uygulama alanına giriyor. InsurTech bülteninde yapay zekadan bulut teknolojilerine, siber saldırılara karşı tasarlanan teknolojilerden FinTech gelişmelerine kadar bütün dijital dönüşüm sürecini sigortacılık sektörü üzerinden ele alıyoruz.

Referans: Axa Sigorta

 

Mühendislik Bülteni

İki haftada bir e-posta kutunuza gelecek olan TMMOB Makine Mühendisleri Odası Mühendislik Bülteni dönüşen ve dönüştüren bir alan olan mühendislikteki gelişmeler hakkında güncele hakim olmak isteyenlere hitap ediyor.

Teknolojinin gelişimindeki hız, mühendislikte yeni alanların açılmasına olanak sağlıyor. Mühendislik sektörü de bu anlamda önemli bir anahtar çünkü mühendislikteki değişimler iş gücü stratejilerinin de geleceğini etkiliyor. Yeni teknolojilerin bir arada kullanılması ise çığır açabilecek potansiyelde çalışmaları gerçekleştirilebilir kılıyor. Mühendislik bültenimizde, sektörlerin iş yapış süreçlerine pratik bir şekilde uygulayabileceği gelişmelerden fütüristik mühendislik harikalarına geniş bir yelpazedeki gelişmeleri ve eğitimleri derliyoruz.

Referans: TMMOB Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi

 

Kırılım Çağı Bülteni

Nisan 2021’de Kırılım Çağı bültenimiz Aposto aracılığı ile yayına başladı. Kırılım Çağı olarak amacımız; insan hayatını olumlu etkileyen teknolojiler hakkında bilgi vermek, toplumsal sorunların inovasyon ile nasıl çözülebileceğine dair örnekler sunmak ve fayda için teknoloji kuramının gidişatı üzerine bir tartışma alanı açmaktır. 

İçinde bulunduğumuz Kırılım Çağı’ndan daha adil bir dünyaya çıkabilmek için teknolojinin yaratabileceği faydaları anlayıp, toplumları iyiye götüren uygulamalara destek vermemiz gerekiyor. Eğer siz de bizimle aynı fikirdeyseniz,  her hafta mail kutunuzda buluşalım. 

Bültenimize abone olmak için:  https://apos.to/n/kirilim-cagi 

 

Hap Bülten

Salı, perşembe ve cumartesi günleri tek bir mesajda ilettiğimiz bültende gelişen teknolojilerin sosyal etkilerine dair haberleri derleyerek kolayca okunabilir, hap bir formatta sunuyoruz. Trendlere yönelik önemli grafik, kurs ve etkinlikleri de duyurduğumuz WhatsApp kanalımıza buradan, Telegram kanalımıza ise buradan kaydolabilirsiniz.