Cross-Border Innovate

Başlangıç Noktası ve Reactor School işbirliği ile hayata geçirilen Cross-Border Innovate Programı başvuruları açıldı! Hem Türk hem de Güneydoğu Asyalı üniversite öğrencilerine ve yeni mezunlara günümüz iş dünyasında başarılı olmak için gereken girişimcilik becerilerini kazandırmayı amaçlayan Cross-Border Innovate projesi 20 Türk ve 20 Güneydoğu Asyalı öğrenciden oluşan, gelecek vaat eden 40 girişimciden oluşan çok çeşitli bir grup oluşturmak için özel olarak tasarlanmıştır. Böylelikle, kültürler arasında köprü kurmayı, uluslararası işbirliğini teşvik etmeyi ve yenilikçi çözümlerle küresel zorlukların üstesinden gelmeye hazır genç girişimcilerden oluşan güçlü bir ağ oluşturmayı hedefliyoruz. Program, üniversite öğrencileri veya yeni mezunların başvurusuna 1 Nisan tarihine dek açıktır.

Program İçeriği

Başvuru Formu: Adaylardan ilk aşamada başvuru formunu başarıyla tamamlaması beklenmektedir. Formu tamamlayan adaylar ile kişilik envanteri paylaşılacaktır. 1 Nisan’da kapanan başvuruların değerlendirilme süreci Nisan ayı sonuna dek devam edecektir.

Eğitim İçeriği: Reactor School ve Girişim Savaşçısı tarafından çevrimiçi verilecek eğitimler, iş geliştirme, pazarlama ve finansman dahil olmak üzere temel girişimcilik eğitimlerini kapsayacak. Diğer yandan katılımcılar girişimcilik dünyasından uzman görüşleri ve başarı hikayelerini içeren birçok video içeriğine Reactor Hub’dan erişim sağlayabilecekler. Eğitim programı kapsamında katılımcılar ek olarak küresel sorunları bütünüyle incelemek ve anlamlandırmak için için ağ haritalamasını yöntemini nasıl kullanabileceklerini öğrenecek ve uygulayacaklar. Eğitim süreci Mayıs ayı sonuna dek devam edecektir.
Staj Fırsatları: Katılımcılar, Tayland, Malezya ve Singapur gibi Güneydoğu Asya ülkelerindeki startup’larla birlikte çalışma fırsatı yakalayabilecekler. Staj süreci 10 Haziran’dan 30 Ağustos’a kadar devam edecektir.

Youthall Üzerinden Başvur

Microfon Üzerinden Başvur


Sıkça Sorulan Sorular

Cross-Border Innovate programına kimler başvurabilir?

– Öğrenci veya yeni mezun Türk ve Güneydoğu Asyalı katılımcılar programa başvurabilir. 20 Türk 20 Güneydoğu Asyalı olmak üzere toplam 40 kişi kabul edilecektir.

Program içeriği nedir?

– Katılımcılar çevrimiçi girişimcilik eğitimlerine, ağ haritalama atölyelerine katılacak, önemli etki projeleri geliştirecek ve Güneydoğu Asya’da ücretli staj deneyimi elde edebilecekler.

Staj sürecinde konaklama vb. ihtiyaçlar karşılanacak mı?

– Hayır, staj deneyimi için tercih eden katılımcılar giderlerini kendileri karşılayacaklar ve bu giderleri doğrudan Reactor School’a ödeyeceklerdir. Reactor School katılımcıların Güneydoğu Asya’daki staj deneyimlerini ve sorunsuz bir deneyim yaşamalarını sağlamaktan sorumlu olacak. Staj bölümünde Başlangıç Noktası olarak bir dahiliyetimiz olmayacaktır.

Program süresince ağ kurma ve işbirliği fırsatları bulunuyor mu?

– Kesinlikle! Cross-Border Innovate, katılımcılar arasında uluslararası işbirliğini ve ağ oluşumunu teşvik etmek için tasarlanmıştır. Program boyunca, katılımcılar çevrimiçi eğitim ve staj deneyimi sırasında diğer girişimciler, mentorlar ve sektör uzmanları ile bağlantı kurma fırsatları bulacaklar.