Başlangıç Noktası ağı gün geçtikçe genişlerken etkileşim hepimiz için daha da önem kazanıyor. Bu topluluktaki iletişimi, paylaşımı, gelişimi canlı tutmak ve böylece hem birey bazında hem de topluluk ölçeğinde maksimum verim elde etmek üzere düzenli aralıklarla tematik etkinlikler düzenliyoruz. Başlangıç Noktası’ndan gönüllülerin, genç profesyonellerin ve alanında uzman kişilerin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz ekosistem buluşmalarında gündeme ve topluluğumuzun odaklandığı konu başlıklarına uygun olarak belirlediğimiz temalar çerçevesinde bir araya geliyor, fikir alışverişi yaparak farklı bakış açılarına imkan tanıyor, tanışıklığımızı aktif birer networke dönüştürüyoruz.

Sosyal İkilem

Dönemin ses getiren belgeseli Sosyal İkilem’i izledik. Sosyal medya bağımlılığının ve gizlilik ihlalinin milenyumun problemi değil de sosyal medyanın özelliklerinden biri olduğunu savunan Sosyal İkilem ile kendimizi, internetle olan ilişkimizi ve internetin toplum üzerindeki etkilerini irdeledik.

Yılbaşı

Kostümümüzü tamamlayan sevdiğimiz bir şapkayı taşıyarak ve yeni yılda bulunmak istediğimiz yeri Zoom arkaplanımızda belirterek bir araya geldik. 2021 yılını Başlangıç Noktası ailesi ile birlikte oyunlar ve sohbetler eşliğinde karşıladık. 

NFT : Nedir, Ne Değildir?

Gündemin sıcak başlıklarından biri olan NFT temalı networking buluşmamızda, sanatçı ikilisi ha:ar’ı; Hande Şekerciler ve Arda Yalkın’ı ağırladık. NFT üzerine edindiğimiz bilgileri, daha küçük odalarda beyin fırtınası yaparak tartıştık. 

Sosyal Girişimcilik 101

Sosyal girişimcilik temalı buluşmamızda Köy Okulları Değişim Ağı (KODA) kurucusu Mine Ekinci’nin sosyal girişimcilik hikayesini dinledik. Türkiye’deki sosyal girişimlerle ilgili bilgimizi ölçen ufak bir quiz sonrası, gruplara ayrılarak kendi sosyal girişim projemizi tasarladık.

Yapay Zeka, Teknoloji ve Sanat

‘Yapay Zeka, Teknoloji ve Sanat’ konulu bu buluşmamızda sanatçı Bager Akbay ile birlikteydik. Başlangıç Noktası ekosistemine yönelik olan Networking Etkinlikleri, bu buluşma ile ilk kez dışarıdan katılım alarak kalabalık bir kitleye hitap etme şansı buldu. Sanatın en uç noktaları ve geleceği hakkında ufuk açıcı bir sohbet gerçekleştirdik, katılımcıların sorularına Bager Bey ile cevap bulduk ve break out odalarına ayrılarak network ağımızı genişlettik.

Yeni fırsatların doğduğu, özgün fikirlerin filizlendiği ve ekosistemdeki herkesin kendisini özgürce ifade edebildiği bir etkinlik serisi olan Başlangıç Noktası Networking Buluşmalarına her geçen gün genişleyen ağımızla gerçekleştirmeye devam edeceğiz.