Blockchain

2022’de Trend Olan 10 Blockchain Kaynağı

Blockchain, giderek daha fazla duymaya başladığımız bir kavram haline geldi. Bu teknoloji 10 yıldan uzun süredir mevcut olsa da son birkaç yılda önemli bir popülerlik kazandı ve çok daha fazla kişi, blockchain’in dijital dünyada devrim yaratma gücünü kabul etmeye başladı.

Blockchain teknolojisine olan talebin artmasıyla, büyüyen kripto ekosisteminde, gereken beceri ve uzmanlıklara sahip olanların ise daha geniş kariyer fırsatlarına sahip olacağı düşünülüyor. Bu nedenle rekabette avantaj elde etmek için blockchain hakkında bilgi sahibi olmaya başlamak ve bu konu hakkındaki trendleri takip etmek önem taşıyor.

Bu yıl için öne çıkan bazı blockchain kaynakları bulunuyor.

Blockchain By IBM

IBM tarafından sağlanan bu kurs, kullanıcılara blockchain hakkında temel bilgiler sunuyor. Kursta; temel blockchain uygulamalarının nasıl oluşturulacağı, Hyperledger yapısının anlaşılması, blockchain çözümlerinin nasıl güvence altına alınacağı ve ayrıca Hyperledger yapı siparişinin nasıl ortaya çıkacağı gibi temel konular ele alınıyor.

Mars Learnin Academy: E-Öğrenme Platformu

Cristoforo ve Francesco Zagaria kardeşler tarafından kurulan Mars Learnin Academy, aynı zamanda ilk kripto akademisi olarak kabul ediliyor. Kullanıcılar; temel ve ileri düzey kurslarla Defi, NFT, Madencilik, Staking, Likidite Havuzu ve Ticaret Odası gibi Blockchain’in çeşitli sektörleri hakkında bilgi edinebiliyor.

Blockchain ve Derin Öğrenme: Yapay Zekânın Geleceği

Udemy tarafından sağlanan kurs, blockchain teknolojisi ile derin öğrenmenin teknik bir özetini sunuyor. Kullanıcılar kurs sayesinde; kavramsal bir genel bakış elde etmenin yanı sıra Blockchain ile birlikte derin öğrenme teknolojilerini nasıl kullanacaklarını da öğreniyor. Kursta ayrıca bu teknolojinin sağlık, enerji, otonom sürüş ve finans gibi önemli alanlarda nasıl kullanılacağına dair bilgiler de yer alıyor.

Blockchain Theory 101

Yine Udemy tarafından sunulan kurs, Blockchain teknolojisi hakkında temel içerikleri kapsıyor. Blockchain teknolojisinin mevcut durumuna ve sağlık, enerji, finansal hizmetler ve lojistikte sahip olabileceği potansiyel uygulamalara değiniyor. Kurs içeriğinde ayrıca Blockchain’in teknik yönleri, ödeme ağları, Blockchain Consensus algoritmaları gibi farklı detaylar ve konular da ele alınıyor.

Aantonop YouTube Kanalı

Bitcoin ve Blockchain teknolojilerinde uzman ve aynı zamanda yazar, konuşmacı ve eğitimci olan Andreas M. Antonopoulos tarafından yönetilen kanalın 300.000’den fazla abonesi bulunuyor. Kanalda Bitcoin ve açık Blockchain hakkında eğitici videolar bulunuyor.

CodeAcademy

CodeAcademy, kullanıcılara yaklaşık 2 saat içinde tamamlayabilecekleri, sertifikalı blockchain eğitimi sunuyor. Kursta, kullanıcılara, Blockchain teknolojisini oluşturan özellikler ve Blockchain’in yapı taşları hakkında temel bilgiler veriliyor.

Blockchain Sertifikasyonu

Edureka tarafından sunulan Blockchain Sertifikasyon Eğitimi; temel blockchain kavramlarını, platformlarını ve kripto para birimlerini kapsıyor. Kullanıcılar, eğitimde; Bitcoin, Ethereum, MultiChain, Hyperledger ve diğer para birimleri hakkında uygulamalı olarak bilgi edinebiliyor.

Digital Gold

Nathaniel Popper tarafından yazılan kitap, bitcoin’e ve dijital para biriminin ilk günlerine yakından bakıyor. Günümüzün ekosistemine yardımcı olan para biriminin ana karakterlerinin çoğunu araştırıyor. Yazar, kitabında ayrıca dijital para birimi ve altın arasında karşılaştırmalar yapıyor.

Dünya Ekonomi Forumu’nun “Blockchain Nedir?” Videosu

Dünya Ekonomi Forumu’nun YouTube sayfasında yayınlanan video; blockchain’in matematik ve kriptografiyi kullanarak statükoya nasıl meydan okuduğunu ve izleyicilerin; hükümetlerin ve finans kurumlarının dijital para birimini, geleceğin bir yolu olarak benimseyip benimsemeyeceğini sorgulamasına izin verdiğini gösteriyor.

 

Bu yazı alıntıdır.

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

İlginizi çekebilir
BitcoinBlockchain

Blok Zinciri Şehirlerin Büyümesini Nasıl Destekleyebilir?

BlockchainDijital DönüşümGaming

Gelecek Vadeden Bir Sektör: GameFi

Blockchain

Blockchain Oyunlarına İlgi Artıyor

BitcoinBlockchain

Bitcoin’in Temelleri

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir