Etkili Genç Lider

BN Akademi – EGL Deneyimleri

Bugün sizlere şimdiye kadar almış olduğunuz bütün eğitimleri unutturacak, her geçen gün kendinizi geliştireceğiniz ve bir o kadar da eksikliklerinizi fark edip kendinize kızacağınız bir akademiden bahsedeceğim. Türkiye Bilişim Vakfının bir inisiyatifi olan Başlangıç Noktası’nın eğitim platformu olan akademi, geleceğin değişim öncüsü olacak etkili genç liderler yetiştirmek üzere oluşturulmuştur.

Gelelim akademinin bana kattıklarına… Pandemi döneminin ortasında, gelecekte ne yapmak istiyorum sorusunu her gün kendime sorduğum ancak bir türlü harekete geçemediğim bir dönemde hayatıma girmiş olan akademi hakkında ne söylesem eksik kalacağını düşünüyorum. Öncelikle Türkiye’nin birçok ilinden seçilmiş olan 41 etkili genç lider ile kurmuş olduğum arkadaşlıklar, sonsuz dostluklar, sabahlara kadar süren sohbetler… Alanında uzman kişilerle birebir görüşme, mentor desteği, staj fırsatı… Büyük bir özveri ile hazırlanmış eğitimler, cv’nizi geliştirmenize katkı sağlayan insan kaynakları uzmanları ile görüşmeler… Burada sayamayacağım birçok şey var ancak sayısız kurumun eğitimlerine katılmış birçok oluşumun içerisinde yer almış birisi olarak akademinin bendeki yeri çok ayrı ve çok özel. Öncelikle bu minvalde programlarda bazı üniversite ve bölüm öğrencilerine öncelik verildiğini gördüğüm için başvururken her ne kadar ümitsiz olsam da mülakatlara davet aldığımdaki heyecanım hâlâ dün gibi aklımda… Mülakatlarda karşınızda sizi gerçekten tanımak ve Z kuşağının fikirlerini dinlemek isteyen insanlar var. Akademinin yola çıkışı da zaten fırsat eşitliği sağlamak ve sizleri çevreye proaktif şekilde fayda sağlamanız için yol arkadaşlığı yapmak.

Gelelim akademiye seçilirseniz… Yoğun, eğlenceli ve bol eğitimli bir dönem sizleri bekliyor.  Sadece dinleyici olmayacağınız, sunumlar yaparak ekosistemdeki sorunları ve bunları nasıl çözebileceğinizi anlatacağınız, proje fikri oluşturacağınız, her eğitim sonrası ‘ben bunu şimdiye kadar nasıl fark etmedim’ diyerek kendinize kızacağınız bir süreç aslında. Bütün yorgunluklara değen heybenize birçok şey alarak ayrılacağınız bir süreç. Bu ayrılık asla diğer eğitimlerdeki ayrılıklardan değil çünkü akademiye bir kez giren bu ekosistemi bir kez tatmış birisinin ayrılmak istemesi pek mümkün değil.

Bu yazı vesilesiyle Başlangıç Noktası Akademi proje liderleri Doğuş Acar ve Cem Leon Menase’ye, akademi boyunca bütün sorularımızla ilgilenen (ışık hızıyla 🙂 ) Selen ve Dorukan’a ve bana düşünceleri ile büyük farkındalıklar kazandıran etkili genç liderlere çok teşekkür ederim.

Lafı çok uzatmadan siz de geleceğin değişim öncüsü olmak, yetkinlik kazandıracak beceriler elde etmek ve başlangıç noktanı keşfetmek istiyorsanız linke tıklamanız yeterli. Aklına takılan bütün sorular için bir tık uzağındayım…

 

2021 Etkili Genç Lider – Aslı Ceren Bozyiğit

Bu yazı alıntıdır.

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

İlginizi çekebilir
Etkili Genç LiderHukukSürdürülebilirlik

Hukukta Sürdürülebilirlik Ne Kadar Sürdürülebilir?

Etkili Genç LiderSürdürülebilirlik

Şirketler İçin Sürdürülebilirlik Nedir? Neden Önemlidir? Kurumsal Sürdürülebilirlik İçin Beş Krtik Nokta

Etkili Genç LiderMentorluk

Sana Bir Fil Versek Ne Yaparsın?

Etkili Genç LiderToplum

Öz Farkındalığın Başlangıcı: Kayısıya Kayısı Diyememek

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir