COVID-19Yarışma

COVID-19 İle İlgili Aksiyon Almak İsteyenlere Çağrı

Sabırlı olmak sadece beklediğimizde değil beklediğimiz süreyi bir fırsata çevirdiğimizde, o zaman zarfında ürettiğimizde, düşündüğümüzde anlam kazanıyorsa küreselleşmenin bir parçası olmak da “sadece” sınırlarını açmak veya ticaret değil, sorunlarımızı beraber çözmemiz anlamına geliyor diye düşünüyorum. Ancak o zaman gerçekten aynı ağın parçası olabiliriz.

COVID-19 salgını bunun için bir fırsat. Coronathon Türkiye’de Kayseri’de bulunan bir çözüm Edirne’de yaşayanlara, İstanbul’da akla gelen bir fikir Erzurum’dakilere katkı sağladığı zaman noktaları birleştirmiş oluruz diye yola çıktık.

Aynı mantıkla şimdi Avrupa’nın bir ağ olma zamanı geldi. Türkiye’den bir çözümün Slovenya’ya, Hollanda’dakinin ise Danimarka’ya merhem olması için Avrupa Komisyonu 24, 25 ve 26 Nisan’da EU vs. Virus adında bir online hackathon düzenliyor. On binlerce katılım olması bekleniyor.

An itibariyle 35 ülke katılıyor. Yarışmanın Türkiye küratörlüğünü ise Coronathon Türkiye olarak (Atölye ile birlikte) biz üstlendik. Türkiye’deki tüm çözümün parçası olmak isteyenleri “ortak soruna ortak çözüm” yaklaşımıyla buna katılmaya davet ediyorum.

Hackathon’daki kategoriler:

  • Dijital Finans
  • Sağlık ve Yaşam
  • Sosyal ve Politik Uyum
  • Uzaktan Çalışma ve Eğitim
  • İşin devamlılığı
  • Diğer

Ben özellikle “Challange Lead” olduğum Dijital Finans alanında Türkiye’den çok önemli katkılar verebileceğimizi tahmin ediyorum. Bu alanın potansiyeline göre katılım henüz yeterli değil. Fintech ve blockchain topluluklarına özellikle göz kırpmak isterim.

Ne yapabilirsiniz?

  1. Mentor koordinatörü olarak görev alabilirsiniz. Bu rolde mentorları ekiplerle eşleştirmek, süreci takip etmek ve konuyla ilgili raporlama yapmak gibi sorumluluklar var. Bunun için benle iletişime geçebilirsiniz.
  2. Mentor Bu rolde ise doğrudan 5-10 ekiple iletişimde oluyorsunuz. Bir bakıma ilk ilk irtibat kişileri olacaksınız. Böyle katkı vermek için buradan başvurabilirsiniz.
  3. Fikrinizle katılımcı Bunun için de buradan başvurabilirsiniz.

Avrupa Komisyonu’nun bu dev organizasyonunda yer almak, farklı ülkelerden girişimcilerle networking yapmak için de bir fırsat olacak bu etkinlikte görüşmek üzere!

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

İlginizi çekebilir
COVID-19Toplum

Küresel Salgın ve Ödeme Davranışlarında Dönüşüm

COVID-19Toplum

“Demek ki Olabiliyormuş” Alt Kırılımı

AğlarCOVID-19

“Zayıf İlişkiler”den Doğan Fırsatlar

COVID-19Kalkınma

10 Maddede Salgının İnsani Kalkınmaya Etkileri / 2020 Özeti

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir