BaşarıGirişimcilik

Girişiminiz İle Yeni Yıla Güçlü Bir Başlangıç Yapmak İçin 3 Öneri

2022’nin ilk günlerini yaşarken; şimdi herkes  için hem bireysel hem de profesyonel anlamda yeni yıla 2021’in başarılarıyla motive olurken, hatalardan ders çıkarma ve yepyeni bir yol çizme zamanı!

Eğer bir girişimciyseniz ve yeni yılda etkili bir süreç yaşamak istiyorsanız bu önerileri değerlendirebilirsiniz.

Geçmiş Yılın Değerlendirmesini Yapın

 American Express yöneticileri, mevcut satış rakamlarının bir çıktısını alarak bunları önceki yıllarla karşılaştırmanın ve o yıl için hedeflerinizin ne kadarına ulaştığınızı analiz etmenin, yeni bir yıla güçlü şekilde girmenin anahtarlarından biri olduğunu ifade ediyor.

İş verilerinizi gözden geçirmek, koyduğunuz hedeflerin ne oranda gerçekçi olduğunu anlamanızı sağlayacağı gibi o yıl gösterdiğiniz performansı da net olarak görmenizi sağlar. Böylece, elde ettiğiniz veriler doğrultusunda, hedeflerinizi yeniden yapılandırabilir veya iş modelinizde bazı değişikliklere gidebilirsiniz.

Müşterilerinize Deneyim Sunun

 Yeni yılda sipariş ve satış seviyenizi yüksek tutmak için müşterilerinizin ürün veya hizmetinizi ücretsiz olarak deneyimlemesini sağlayın. Girişiminizin türüne göre, müşterilerinizle nasıl doğrudan temas kurabileceğinize dair fikirler üretin. Fiziksel ya da online olarak, insanların keyif alacağı etkinlikler düzenleyebilir ve hedef kitlenizin sizi daha yakından tanımasını sağlayabilirsiniz.

Kendinize Karşı Nazik Olun

Bir yılı kapatıp, yenisine başlarken üzerinizde çok fazla baskı hissedebilirsiniz. İş yükünün artması, planlanması gereken yeni hedefler, geçmiş yılın değerlendirmesi gibi ilgilenmeniz gereken çok sayıda iş kalemi olabilir. Böyle zamanlarda derin bir nefes alın ve kendinize karşı nazik olmayı deneyin. Tüm işleri tek başınıza halletmeniz gerekmediğini kendinize hatırlatın, çevrenizdeki güvendiğiniz kişiler ya da çalışanlarınız arasında minik bir iş bölümü yapmak ve kendi kendinize her şeyin çok güzel ve istediğiniz gibi olacağını tekrarlamak stresli zamanları çok daha kolay şekilde atlatmanıza yardımcı olur.

Bu yazı alıntıdır.

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

İlginizi çekebilir
Girişimcilikİş Hayatı

Discover The Coolest Startup Ecosystem in Finland and how your startup can become part of it?

Girişimcilik

Discover The Coolest Ecosystem– Why Finland is the hub for global startups and how you can be a part of it?

GirişimcilikTeknolojiYapay Zeka

Yapay Zeka ile Başarılı Bir Girişim Kurma Rehberi

GenelGirişimcilikİş Hayatı

Finland - The Happiest Country in the World Invites Turkish Startup Founders and Talents to Explore Career and Business Options. 

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir