İş Hayatıİş ModeliPazarlama

İçerik Pazarlaması Stratejinizi Geliştirirken Kendinize Sormanız Gereken 3 Soru

İçerik pazarlaması; bir markanın hedef kitlesiyle bağ kurabilmesi, bilinirliğini artırması ve potansiyel müşterilerini aktif müşterilere dönüştürebilmesi için en etkili yolların başında geliyor. Ancak içerik pazarlaması yaparken güçlü bir strateji oluşturmak ve bu strateji doğrultusunda ilerlemek önem taşıyor.

Bir girişimcinin, içerik pazarlaması stratejisini oluştururken kendisine sorması gereken 3 önemli soru bulunuyor.

Bu İşi Neden Yapıyorum?

 Bir girişimcinin, içerik pazarlaması yapmaya başlamadan önce; yaptığı işi, neden yaptığına dair etkileyici bir cevabı olması gerekiyor. Bu cevabın ise kâr etmek ya da para kazanmaktan öteye geçmesi önemli. “Gezegendeki karbon salınımını azaltmak”, “İnsanların daha sağlıklı yaşamasını sağlamak” gibi sağlam temellere dayanan bir cevaba ulaştıktan sonra ise içerik pazarlaması stratejisini, bu mesajı net bir şekilde verecek şekilde kurgulamak gerekiyor.

Müşterilerin Beklentisi Ne?

Bir ürün veya hizmeti piyasaya sürmeden önce, bunun potansiyel müşterilerin hangi ihtiyacına cevap verdiğini net şekilde belirlenmesi elzem. Temel ihtiyaçlardan hedef kitlenizin hayalini kurduğu konulara kadar, müşterilerin ne istediğini iyi anlamak ve sizin hedeflerinizin onlarla nerede buluştuğunu belirlemek, onlarla iletişim kurarken hangi konularda konuşmanız gerektiğini anlamanıza da yardımcı olabilir.

Müşterilerin İhtiyaçlarına Cevap Verecek Hangi Bilgiler Sunulabilir?

Müşterilerin beklentisinin belirlenmesinin ardından, sıra bu beklentilere cevap verecek bilgileri onlarla paylaşmaya geliyor. Faydalı bilgiler sunmak, içerik pazarlaması stratejisinin temel taşlarından birini oluşturuyor.

Müşterilerinizi besleyecek, özgün ve gerçekten faydalı bilgiler sunmak; içerik pazarlaması stratejinizin başarıya ulaşmasına yardımcı olacağı gibi, size güvenmelerine ve sizi tercih etmelerine de katkı sunar.

Bu yazı alıntıdır.

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

İlginizi çekebilir
Girişimcilikİş Hayatı

Discover The Coolest Startup Ecosystem in Finland and how your startup can become part of it?

GenelGirişimcilikİş Hayatı

Finland - The Happiest Country in the World Invites Turkish Startup Founders and Talents to Explore Career and Business Options. 

Dijital Dönüşümİnsan Kaynaklarıİş Hayatı

Dijital Dönüşümün İstihdam Sürecine Etkisi

İş HayatıKırılım ÇağıYapay Zeka

İnsanların Yerine Geçen Otomasyon: AI

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir