MetaverseTeknoloji

Meta CEO’su Mark Zuckerberg’ten İddialı Metaverse Açıklaması

Mark Zuckerberg, metaverse ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu…

Facebook’u da bünyesinde barındıran ‘çatı şirket’ Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, CNBC’de yayınlanan bir TV programına konuk olarak metaverse ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Metaverse’ün Meta şirketlerinin (aralarında Instagram, Facebook ve WhatsApp’in de bulunduğu) işlerinin önümüzdeki yıllarda önemli bir parçası olacağını belirtti. Metaverse etrafında şekillenen devasa bir ekonominin oluşacağı tahminini paylaşan Zuckerberg, bunun içerik üreticileri için önemli fırsatları beraberinde getireceğini kaydetti.

“Milyonlarca kişinin kendilerini mutlu edecek yaratıcı çalışmaları meslek olarak yapabilecekleri bir dünya için heyecan duyuyorum,” diyen Zuckerberg, şöyle devam etti: “Bu on yılın sonuna kadar milyarlarca kişiyi metaverse ile tanıştırmayı umuyoruz. Yüzlerce dolarlık işlem yapacak kullanıcılar dijital ürünler, dijital içerikler, kendilerini ifade edebilecekleri avatar kıyafetleri, sanal evleri için dijital ürünler veya konferans odasını dizayn etmek için kullanılanlar gibi farklı şeyler satın alacaklar.”

Öte yandan Meta CEO’su milyarlarca kişinin metaverse ile tanışmasının zaman alacağı söylemini tekrarladı. Zuckerberg, geçtiğimiz yıl bu konuyla ilgili olarak metaverse’ün geniş kesimlerle buluşmak için “10 yıla ihtiyaç duyduğunu’ ifade etmişti.

Zuckerberg’in metaverse’e yönelik yoğun ilgisi sektör açısından dönüştürücü bir güce sahip. Şirket ismini Meta olarak değiştiren başarılı CEO, bu alanda donanım geliştiren Oculus’un da sahibi.

 

Bu yazı alıntıdır.

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

İlginizi çekebilir
Ar-GeBilimSürdürülebilirlikTeknoloji

İklim Değişikliğiyle Mücadelede Umut Veren Yeni Bir Yöntem

SürdürülebilirlikTakım ÇalışmasıTeknolojiVerimlilik

Avrupa'nın En Başarılı Teknoloji Şirketleri ve Başarının Anahtarları

SağlıkTeknoloji

Giyilebilir Teknolojiler ve Sağlık

Döngüsel EkonomiSürdürülebilirlikTeknolojiVerimlilik

Sürdürülebilirliğe Katkı: Tamirat

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir