İnsan KaynaklarıStart-up

Startup’lar İnsan Kaynakları Yönetimini Nasıl Yapmalı?

İnsan kaynakları yönetimi; sadece startup’lar için değil, istihdam yaratan tüm şirketler için önemli bir konu. Dünyanın en büyük ve güçlü şirketleri kuşkusuz ki bu başarılarını, birlikte yürüdükleri çalışanlarına borçludur. Fakat işletmeniz için en uygun kişileri bulmak ve onları işe almak, yeterli değildir. Önemli olan, bu kişileri yanınızda tutabilmek ve bağlılık kazanmaktır.

Eğer sizin de birden fazla kişiye istihdam sağladığınız bir işletmeniz varsa, birlikte çalıştığınız kişilerin sadakatini kazanmak için bu adımları uygulayabilirsiniz.

Takdir Edin

Çalışanlarınızı takdir edin. Takdir edilmek hem kişinin motivasyonunu artırır hem de şirket için bir değer ürettiklerinin farkında olurlar. Bu da şirketinize olan bağlılıklarını artıracaktır.

Eğitim Olanakları Sunun

Çalışanlarınızın sizinle çalışırken kendilerini geliştirebiliyor olmaları hem kendi potansiyellerini keşfetmeleri hem de onlara değer verildiğini hissetmeleri açısından önemlidir.

Şirket için workshop’lar ve eğitimler organize etmek, çalışanlarınızın katılmak istedikleri kurslar için finansal destek sağlamak emin olun ki onlara olduğu kadar, şirketinizin gelişimine de katkı sağlayacaktır.

Dinlemeye ve Geribildirim Vermeye Özen Gösterin

Çalışanlarınızla iletişim içinde olmak, şirketin geleceği için onların fikirlerini dinlemek ve gerekli geribildirimleri vermek onlarla aranızdaki ilişkiyi kuvvetlendireceği gibi hiç ummadığınız bir anda şirketinizi bir adım ileriye taşıyacak bir fikrin doğmasına da vesile olabilir.

Adil Olun

Çalışanlarınızın her birine eşit mesafede olduğunuzu, onlara hissettirmeye özen gösterin. İçlerinden bazılarının ön planda tutulması, çalışanlar arası ayrımcılık olduğunu düşündürebilir, çalışma ortamında gerginliğe sebep olabilir ve çalışanlarınızın size olan güvenin zedelenmesine neden olabilir.

Kaynak: https://girisimsavascisi.org/en-iyi-calisanlari-is-yerinde-tutabilmenin-7-etkin-yolu/

Bu yazı alıntıdır.

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

İlginizi çekebilir
Dijital Dönüşümİnsan Kaynaklarıİş Hayatı

Dijital Dönüşümün İstihdam Sürecine Etkisi

İklim Değişikliğiİnsan KaynaklarıSürdürülebilirlik

Doğanın Çözümleri

Gelecekİnsan KaynaklarıYapay Zeka

İşe Alım için Üretken Yapay Zeka Kullanımı

Start-upVeriYatırım

"Türkiye Startup Yatırımları" Raporu Yayımlandı

Başlangıç Noktası E-bülten

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir